אימוץ כלב

כשתגיעו לכלביה יקבל את פניכם המטפל וישאל אתכם להעדפותיכם (גזע הכלב, גיל הכלב וכו'), כאשר מטרתו היא  למצוא "השידוך" הטוב ביותר עבור שני הצדדים. על מנת הקל את התהליך, יספק העובד תיאור על אופיו של הכלב  בו בחרתם וכן את ההיסטוריה שלו (אם יש) ומצבו הרפואי.

חשוב להדגיש שלא כל אחד יכול לאמץ כלב. ישנם מספר תנאים שהמאמץ יהיה חייב לעמוד בהם, וצוות העמותה שנמצא במשמרת, והוא שיקבל את ההחלטה על "תאימות" המאמץ. לדוגמא:
כלבים לא ימסרו ליעוד של קרבות ו/או שמירה, ולא ימסרו לאנשים שלא יוכלו לעמוד בדרישות הבסיסיות של טיפול בכלב – מזון, טיולים, וכדומה. כמובן, כל מקרה ייבדק לגופו.

העמותה מחויבת להבטחת החיים הטובים ביותר הניתן לכלבים.

הכלבים נמסרים תמורת תרומה סמלית של 550 ש"ח, המכסה רק חלק מעלויות הטיפול בכלב של העמותה. יחד עם הכלב תקבלו את תעודת החיסון שלו ורשימה של רופאים ומרפאות ווטרינריות איתם עובדת העמותה. קולר ורצועה הם חלק מסל האימוץ, ויותאמו לכלב שלכם ע"י המטפל  בכלביה.

לחצו כדי לבחור כלב לאימוץ

הצלחת האימוץ וקליטתו של הכלב בביתו החדש דורשת התייחסות מיוחדת. בכדי ליצור קשר טוב לטווח ארוך, להלן מספר פרטים והנחיות אשר כדאי שתדעו מראש, ויקלו עליכם את תהליך האימוץ:

 • הנסיעה הביתה, הסביבה החדשה, האנשים והריחות הלא מוכרים עלולים להכניס את כלבכם החדש ללחץ. כן כן, אפילו את הכלב הרגוע ביותר.

 • מומלץ לטייל עם הכלב/ה החדש/ה בסביבת הבית והחצר בכדי לאפשר לו הכרות ראשונית עם המקום,
  לעשות את צרכיו ולהירגע מעט.

 • חשוב מאוד לטייל עם הכלב כשהוא קשור ברצועה ולא ושחררו. כלב שיברח בשלב זה, ילך לאיבוד!

 • כאשר תיכנסו הביתה בפעם הראשונה, יגיב כל כלב בהתאם לאופיו. בעוד כלב מסוים יתרוצץ בין החדרים, ירחרח ו"ילמד את הבית", כלב אחר יתכווץ בשקט בפינה כלשהי בבית.

 • עדיף להניח בשלב זה לכלב לנפשו ולא לסחוב אותו ממקום למקום ולכרכר סביבו, אלא להיפך, יש להניח לו להתרגל לביתו החדש בקצב שלו. בשלב זה הכלב החדש מאוד נרגש ולא ירצה לאכול או לשחק.
  אל דאגה, זה יגיע :-)

 • תנו לבן המשפחה החדש שלכם הזדמנות להיקלט בביתכם. במידה ותחושו במשהו חריג, תוכלו ליצור קשר עם צוות המטפלים בכלביה שישמחו לענות לכם על השאלות.

 • זמן ההסתגלות של כלב נע בין שבועיים לששה שבועות. בזמן זה נדרשת מכם, ההורים / אחים / חברים חדשים סבלנות רבה, הבנה והרבה אהבה.

 • במידה ואימוץ הכלב/כלבה נכשל מכל סיבה שהיא, אתם מתבקשים להחזירם לכלביה בעין איילה לאחר תיאום טלפוני בלבד.